Kalorické tabulky – výborný výživový pomocník

Chcete snížit, nebo naopak zvýšit svoji váhu? Nevíte ale, jestli jíte správně a nechce se Vám vyhazovat hromada peněz za dietologa a já nevím koho ještě? Stáhněte si aplikaci Kalorické tabulky do svého telefonu s Androidem.

Kalorické tabulky je Androidí aplikace, která jistě stojí za pozornost. Často se určitě stává, že se nestravujete doma, ale třeba v práci, nebo ve škole a i když si chcete zaznamenávat svůj jídelníček v rámci diety, po příchodu domů to úplně vypustíte z hlavy. Díky tomu, že jistě všichni neustále nosíte po kapse svůj chytrý mobilní telefon, bude zaznamenávání jídelníčku s touto aplikací hračka.

Teď ale nejprve tak trochu obecně o tom, proč vlastně zaznamenávat svůj jídelníček

Svůj jídelníček můžete zaznamenávat hned z několika důvodů, já se ale momentálně připravuji na redukční dietu, takže se pokusím zaměřit hlavně na toto téma, ale jistě to platí i v případě, kdy chcete naopak přibrat.

Jídelníček – naprostý základ všeho. Toto pravidlo platí a nejspíš i vždycky platit bude. Pokud chcete zhubnout nějaké to kilo, musíte se zaměřit na to, co jíte. Jistě všichni víte, že hubnutí podléhá podmínce, při které platí, že energetický příjem < energetický výdej. Slovy energetický příjem musí být nižší, než energetický výdej. Jednoduše řečeno, musíte se hýbat víc, než sníte. A čím víc sníte, tím více se musíte hýbat.

Při dietě je tedy obecně dobré vědět, co vlastně jíte. Špatné tuky, jednoduché cukry – zkrátka zlo, kterému je v dietě nutné se co nejvíce vyhnout. A určitě není na škodu zaznamenávat si vše, co za den sníme. Snídaně, dopolední svačina, oběd, první svačina, druhá svačina, večeře a druhá večeře. Co jsme vlastně jedli posledních 14 dní, že se naše Váha nehnula ani o gram? Že nevíte? No jo, nikam jste si to nepsali, takže můžete začít znova. Už chápete, proč je dobré si vše psát?

Aplikace Kalorické tabulky

Díky Kalorickým tabulkám můžete ihned zaznamenat, co že jste to vlastně snědli. A bonus? Kalorické tabulky Vám přehledně zobrazí, jakou energetickou hodnotu má jídlo, které se Vám právě povaluje v žaludku a ze kterého si tělo momentálně bere živiny. Kolik obsahovalo sacharidů a kolik tuků? Mělo vlastně vůbec nějaké bílkoviny? Tohle všechno budete vědět.

Díky celodennímu přehledu, který obsahuje grafy (nevím proč, ale já sakra miluju grafy :D) vidíte, čeho byste měli přidat a čeho naopak ubrat. Proto jak jsem říkal, nemusíte vyhazovat peníze za dietologa a sestavení dietního jídelníčku, jelikož časem a “buzerací” od této aplikace budete vědět, jaké jídlo je pro Vás vhodné a jaké naopak ne.

Kalorické tabulky ale nejsou jenom o jídle. Můžete si zde zaznamenávat i svoji váhu a tedy i pokroky. Navíc úplně stejně jednoduše můžete zaznamenat i svoji aktivitu, takže budete mít i přehled o tom, jaký máte energetický výdej – tedy jestli jste ten den něco udělali pro svoji vytouženou Váhu (kterou si také mimochodem můžete nastavit), nebo jestli jste se tomuto cíli vzdálili.

Celá aplikace je zdarma, takže by ji nevyužil asi jenom hlupák, pokud by měl tu možnost. Proto jednoznačně doporučuji. Pokud byste snad měli s instalací nějaký problém, rád Vám pomohu.

Kalorické tabulky na webu

Aplikace Kalorické tabulky mají i web na doméně www.kaloricketabulky.cz, který je s celou aplikací propojený. Navíc samotný web obsahuje další popisky potravin s informacemi o tom, zda-li je vhodné konzumovat je v dietě, nebo při různých alergiích.

Snadno si i můžete vyjet seznam potravin, které jsou doporučené v dietě, takže máte vše jako na dlani.

Já a Kalorické tabulky

V dietě tuto aplikaci využívat pravidelně. Je to skutečně výborný pomocník. Proto všem tuto aplikaci ještě jednou doporučuji. Je snadno ovladatelná a zdarma, navíc neustále po ruce, takže co víc si vlastně přát?