Jak dietu a pohyb chápu já 1. část – Co vlastně očekávat a na co se připravit

Existuje bezpočet způsobů, jak shazovat přebytečná kila. Věřím tomu, že některé dokonce fungují, ale jsem si téměř jist, že drtivá většina je jenom bída a utrpení bez viditelných výsledků. Napadlo mě sepsat několik článků, kde popíšu, jak dietu a pohyb chápu já.

Než budete pokračovat ve čtení, tak bych rád zdůraznil, že tento článek obsahuje především moje názory a pohledy na věc. V žádném případě Vám nezaručím, že věci, co zde budu popisovat zaberou i na Vás.

To méně radostné na začátek

Nejprve na Vás vyklopím asi to, co Vás zrovna nepotěší, ale měli byste s tím počítat. Doufám jenom, že Vás to hned zpočátku neodradí, protože by to byla škoda.

Lokální hubnutí

Chcete sundat jenom břicho? Smůla. Chcete sundat jenom boky? Smůla. Chcete sundat jenom zadek? Smůla. Zkrátka zapomeňte, že budete hubnout lokálně. Pokud tělo pálí tuky, tak vždy ze všech jeho částí, tedy ehm až na jeden malý detail.

Všimli jste si někdy, že starší pánové mají nohy jako špejličky, ale břicho jako balón? Nebo naopak, že ženy mají spíše větší stehna a zadky a přitom plochá břicha? Příroda no. Muži zkrátka podle přírody potřebují tuk v břiše, aby bránil orgány a ženy naopak na stehnech a zadku – prý se tuk z těchto dvou částí využívá pro vývoj mozku dítěte, ale nevím co je na tom pravdy, někde sem to čet.

Z toho asi jednoduše odvodíte, kdo a hlavně co chce hubnout lokálně – tedy na konkrétní partii. Ale jak už jsem psal – smůla. Příroda si řekla, že právě tyto partie budou shazovat tuk, jako poslední.

Holky, budete mít menší hrudníky

Tahle část úzce souvisí s předchozími odstavci, ale zaslouží si podle mě trošku větší pozornost. Když jsem si pročítal články o hubnutí a jejich diskuze, často jsem narážel na ten fakt, že spousta děvčat a žen na hubnutí kašle kvůli tomu, že nechce přijít o své bujné vnady. Chápu to, ale Vy musíte chápat, že příroda prostě nepociťuje potřebu uchovat Vám tuk na hrudníku. Prý se to dá vyřešit tím, že Vám doktor předepíše nějaké hormony či co, ale nevím, jestli to je dobrý nápad a vůbec jestli to je pravda.

Každopádně za sebe říkám, že je hezčí zadek, co zažil středověk v podobě bezpočtu dřepů, než obludně obrovský hrudník.

Přebytečná kůže

Jste/byli jste již fakt hodně obézní? Shození kil ještě není žádná výhra a nezaručí Vám vysněnou postavu. Pokud jste hrr a chcete zhubnout co nejvíc, počítejte s tím, že tuk bude pryč dřív, než se Vám stihne vytáhnout přebytečná kůže.

Trvá to a bolí to

Nebudu Vám lhát. Trvá to strašně dlouho. Dřete měsíc, dřete dva měsíce a furt na sobě nevidíte změnu. Prdlajs, koukněte se na starší fotky. Změna co. Ale zkrátka nepočítejte s tím, že po měsíci cvičení budete v cíli. Trvá to prostě trošku dýl, ale musíte to vydržet, stojí to za to. Jo a ještě jedna věc. Bolí to, počítejte s tím a těšte se na to, protože příště si rozmyslíte, jestli sežerete celou tabulku čokolády.

Svalová hmota

Jednoduše řečeno, pokud budete hubnout, budete spalovat i svalovou hmotu. A nenaděláte s tím nic, ani kdybyste rozhryzali stůl, až by piliny lítaly.

Máte ještě chuť pokračovat a shazovat kila?

Doufám že jsem Vás neodradil. To by mě fakt mrzelo. Ale myslím si, že je lepší, když tohle všechno budete vědět dřív, než abyste to zjistili až pak.

Pro dnešek by to asi bylo všechno. Původně tento článek pokračoval, ale raději ho rozdělím na několik dalších a publikuji postupně. Asi byste u toho totiž usnuli.

Každopádně pokud budete mít nějaké dotazy, připomínky a námitky, tak použijte buď diskuzi dole pod článkem, nebo mi jednoduše napište třeba na Facebooku.