Jak zaměstnávám Policii České republiky

Občas, když nad něčím potřebuji doopravdy hodně přemýšlet, sednu do auta a jedu. Stává se, že toho najezdím fakt hodně, než dojdu k nějakému závěru. Snažím se tedy tyhle výlety alespoň spojit s něčím užitečným, takže sem tam si někde opíšu nějakou otevírací dobu, nebo cenu pohonných hmot. A o tom to bylo i dnes.

Jó rebel, to já jsem.

Ale dneska jsem byl ve všem naprosto nevinně. Za všechno vlastně můžou ty dnešní kamerové systémy. Tu kamera, támhle kamera, prostě všude kamera. Na druhé straně kamery nějaký znuděný příslušník, co hlídá pořádek ve městě a na záznamy kouká jak na nekonečnou telenovelu. Telenovelu, kde jsem hlavním hrdinou já a můj pašík v nočním městě u zavřené čerpací stanice. Nebudu ale předbíhat.

Jako každý volný večer, když už fakt nevím co dělat, jsem pustil noťas a chtěl jsem zase hnout s šetřicestu.cz. Otevřel jsem si i poznámky, úkoly a nápady, které si prakticky furt zapisuji – jinak je za 5 minut nevím. No jo, ale nic z toho, co mám aktuálně poznamenané nebylo dostatečně zajímavé, abych se do toho pustil.

Zabrouzdal jsem tedy do poněkud starších nápadů a ejhle, výzva. Jenže to bych nebyl já, abych hned neviděl několik problémů. Každý kdo zná mojí maličkost ví, že spoustu dobrých nápadů nezrealizuji z jednoho prostého důvodu. Všechno je špatně, nic není dobře. Vtipně napsané, že. Zkrátka mám nápad. Jenže když přemýšlím nad jeho realizací, problikne mi v hlavě, co všechno budu muset udělat. Co se musí předělat, co se musí smazat, co se musí připsat. Moc práce.

Tenhle nápad se mi fakt líbil, ale vyplatí se, trávit nad tím tolik času? Bude to vlastně ve finále tak přínosné, jak si teď myslím? Zjistit to můžu jediným způsobem – musím se jet projet a pořádně to promyslet.

Jedu jedu a jedu. Nic. Prostě nemůžu zapojit mozek. Furt myslím na blbosti, nebo na nic. Už sem si říkal, že na to seru a vrátím se zpět. Cestou domu to vezmu přes Jičín a vyfotím si otevíračku jedné pizzerie na náměstí. Když v tom kousek před Bělohradem nápad. A další. Prostě plno nápadů, co řešilo můj problém.

Otevírací doba Jičín
Otevírací doba Jičín

Jedu dál a najednou jsem ve Dvoře. Říkám si, že když už tu sem, tak se stavím na jedné benzince. Celou dobu jsem si myslel, že jde o ONO a všechny tyhle benzinky na webu přeci mam. Když dojedu na místo, tak zjistím, že se jedná o Pap Oil, ale nevadí, taky je v databázi.

Když ukládám ceny (trvalo to strašně dlouho, už jsem vyčerpal data), tak si pomyslím, že by byla celkem prdel, pokud by přijeli policajti, co že tam vlastně dělám. No, jenže než jsem stihl všechno uložit, tak jsem periferně zaregistroval, že ke mě jede auto tak rychle, že by jeho posádka viděla i psa srát. Ano, už jedou.

Pokud to tam znáte, tak víte, že se z benzinky vyjíždí tak, že ji nejdřív celou musíte objet. Už přemýšlím nad tím, jak jim budu vysvětlovat, že tam jenom sedím, čekám na data a opisuji ceny pohonných hmot. Policejní auto pomalinku přijíždělo k tomu mému. Najeli si na mou úroveň a byli přibližně půl metru vedle mého auta. Skoro zastavili.

Už jsem chtěl stáhnout okýnko a vyslechnout si dotaz, co že tam vlastně takhle pozdě dělám. Nekecám, docela se mi i rozbušilo srdce. Oba policisti na mě koukali jak na debila, div se neklepali na čelo, ale asi viděli, že tam jsem sám a jenom mám mobil v ruce, tak jeli dál a já si docela oddych. Navíc konečně se mi všechno uložilo a já moch jet v klidu do řiti. No v klidu. Uvidím, jestli dorazí nějaká fotka.

Pokud jste vydrželi ty žvásty číst až sem, tak si asi říkáte, co že to je za sračku. Takhle dlouhý psaní a pointa vlastně nikde. Ale to víte, musím to tršičku natáhnout, docela mě baví psát.

Tím to ale nekončí. Přesunul jsem se do Paky, protože vím, že tam je jeden kebab pod zastávkou, co jsem si v létě nafotil, ale někde jsem ztratil fotky.

Zastavil jsem na náměstí s tím, že se kousek projdu a v klidu si zakouřím. U mě v autě se totiž nekouří — všem doporučuji — a ve Dvoře nebyl čas. Když vylezu z auta a strojím se, všiml jsem si, jak je auto celý zablitý těma sračkama ze silnice.

Mimochodem silničáři, opět palec hore za to, jak jste celý den nebyli nikde vidět. Mít vaše schopnosti v dětství, asi bych ve hře na schovávanou doteď nebyl odhalen.

Zapálil jsem si tedy a začal jsem všechno okopávat. Opět jsem si pomyslel, že v Pace taky koukají na kamerový systém, protože pokud tam v noci zastavíte na náměstí, během 10 minut kolem Vás krouží hlídka. Ale už by to asi bylo debilní, pokud bych zaujal i zdejší policisty, na druhou stranu, někdo tam dost nasraně kopal do auta. Jdu tedy pořídit fotografie a když se vracím, tak co si myslíte. Už kolem pašíka kroužili, jako by jezdili na labutích, který tam jsou každý rok na pouti.

Otevírací doba Nová Paka
Otevírací doba Nová Paka

Celkem s úsměvem odemykám auto, sundávám čepici, bundu, očekávám stejný dotaz, jako ve Dvoře, který ovšem také nepřichází, tak sedám a radši jedu do prdele, stejně jako hlídka. Trošku jsem ještě uvažoval nad cestou do Hořic, ale myslím si, že by to tam vypadalo úplně stejně.

Jo a mimochodem, co myslíte.. nic jsem ve finále nevymyslel, ale mám alespoň pár otevíraček a tenhle debilní článek.

Peace moři.