Úvod do nového seriálu o tom, jak tvoříme web

Asi nebylo těžké odhadnout, že moc nemám o čem psát. Tipy na mobilní aplikace pro Android byl původně dobrý zdroj na témata pro články, ale stejně musím furt dokola upozorňovat na to, že existujou nějaké kalorické tabulky, takže výsledek nebyl takový, jaký jsem očekával. Budu se teda snažit psát o tom, co mi je asi ze všeho nejbližší – a to je tvorba internetových stránek.

O čem bych teda v tomhle seriálu chtěl psát?

Nebudu se moc rozepisovat, ale jednoduše řečeno už skoro rok připravuju web, který bych chtěl vypustit mezi lidi. Nedělám ho rok, protože by byl extra monstrózně moc složitej, ale protože sem strašně línej a dávám si i několikaměsíční pauzy. Zkrátka musim mít náladu na to, abych datlil tu hromadu řádků kódu.

Takže psát bych chtěl převážně o tom, jak na tom s tim webem sem. Zároveň bych chtěl ten samotný web a obecně projekt pomalu představovat a až se spustí, tak i informovat o tom, jak si vede.

Rád bych Vám ale i ukázal, co se vlastně obecně skrývá za takovou internetovou stránkou. HTML, CSS, JavaScript, PHP, MySQL a podobné fičury, se kterými jste se už určitě někdy setkali a ani o tom nevíte.

Zkusím i trochu zabrousit do marketingu. Ve škole jsem ten předmět celkem žral, ale nikdy jsem neměl pořádnou příležitost vyzkoušet si to v praxi. Tak snad teď.

Trocha tajemna

Každopádně až do samotného spuštění se pokusím držet jazyk za zuby a nevykecat, jak se to bude jmenovat a nedej bože o čem to vlastně bude. Takže se mě ani nemusíte ptát, protože nic neřeknu.

Ještě na závěr mimo téma. Je fakt sakra těžký psát text, který je zaměřený především pro přátele a kamarády – zkrátka pro ty, co mě znají a nepoužívat smajlíky, fakt že jo.